Rozhovor pro náš web nám poskytl odchovanec Poruby, Vojtěch Střondala, momentálně hájící dres Komety Brno, který je momentálně i oporou reprezentace do 18-ti let, za kterou hájil české barvy na posledním Mistrovství světa U18 v Rusku.

Ahoj Vojto. Je známo, že jsi odchovancem Poruby. Můžeš popsat, jak ses k hokeji dostal a jaké byly začátky v Porubě?

K hokeji mě přivedli rodiče, nejdříve mě vzali na rybník, kde se mi to zalíbilo a tak jsme to šli zkusit do Poruby. V Porubě jsem byl rád, a ač jsme byli malí kluci, měli jsme dobrou partu a společně jsme spolu vyrůstali.

Ještě v porubském dresu jsi nakoukl do reprezentace, tehdy v kategorii U16. Byl to velký skok a posun v kariéře? Přeci jen Poruba v té době neměla nijak zvučné jméno a nepatřila mezi nejznámější kluby. Jak tě přijali?

Myslím si, že hokej byl rychlejší a tvrdší, moc jsem si přál, abych se tam dostal a když mi přišla první pozvánka, měl jsem velkou radost. Kluci mě přijali dobře, s některými kluky jsem se znal a postupně jsem poznal i ostatní.

V roce 2016 jsi přestoupil do Komety Brno, jak se tento přesun “upekl”?

Po pár sezónách, kdy se mi dařilo a po pár zápasech za reprezentaci mi začaly chodit nabídky, nabídka z Brna mi přišla nejlepší, navíc má Brno výbornou mládež a muže, dobrý zázemí a mám to i relativně blízko domů za rodinou. 

Kometa je známá i dobrým fanouškovským zázemím. Za mužský A tým máš ve statistikách zatím jen jeden start, chodíš se pravidelně aspoň dívat? A jak ty sám hodnotíš dění na tribunách v Brně?

Určitě, na fanoušky by se nemělo zapomínat a ti jsou v Brně úžasní, skoro každý zápas vyprodáno. Na můj první zápas bylo hodně lidí a byla skvělá atmosféra. Chodím koukat když je čas, mnohdy ale není ani kam si sednout.

Brno poslední léta žije hokejem a tento sport tam je číslo jedna. Protipólem je Poruba, která je až minimálně třetím klubem ve městě za fotbalovým Baníkem a hokejovými Vítkovicemi. Zaregistroval jsi fanouškovskou scénu v Porubě, která “bojuje” s početně silnějšími tábory ve městě?

Nějak moc jsem toho nezaregistroval, byl jsem na pár zápasech Poruby a myslím, že Poruba sice nemá tolik fanoušků, ale postupem do WSM ligy se počet fanoušků zvedne a bude jich chodit čím dál tím více.

Když si zmínil postup Poruby do WSM ligy… Sledoval jsi tažení postupovou sezónou? Popřípadě navštívil jsi nějaká utkání v play-off, či baráži?

Zápasy play-off jsem sledoval on-line, protože jsem byl v tu dobu na Mistrovství v Rusku.

Znáš osobně někoho z postupového kádru? Popřípadě jsi s někým z Poruby v kontaktu?

Osobně se znám jen asi s Honzou Puškárem, se kterým si někdy napíšeme, jinak více kluků znám jen od vidění.

Jak již bylo napsáno, za muže sis zapsal zatím jeden start. Neuvažoval jsi třeba po postupu Poruby nad střídavými starty v 1.lize? Pokud by třeba taková nabídka, například právě z Poruby přišla, využil bys ji k nabrání zkušeností v mužské kategorii?

Myslím si, že takové věci by měly zůstat v tajnosti. Záleží na vedení v Brně, kam mi dají možnost a příležitost hrát.

Vojto, děkuji moc za tvůj čas a odpovědi. Na závěr můžeš něco vzkázat mladým hráčům Poruby, pro které můžeš být (nebo již jsi) vzorem a také fanouškům v Porubě, kteří tě sledují a přejí ti úspěch.

Tak v první řadě bych chtěl hlavně poděkovat celé Porubě, že mě vychovala, starala se o mě a dala možnost růst. Taky bych chtěl poděkovat trenérům a to zejména panu Pavlu Leksovskému a Branislavu Kromkovi, kteří mi pomohli nejvíc. A mladým hráčům bych chtěl vzkázat, ať na sobě pořád pracují, jak na tréninku, tak i navíc po tréninku, protože nikdy neví, kdo se na ně kouká a sleduje je. Fanouškům bych chtěl poděkovat za podporu a chci ať jim fandění vydrží a chodí Porubě fandit i nadále. Taky děkuji moc za příjemný rozhovor.