Pozdě, ale přece… S velkým časovým odstupem od konce sezóny je zde pravidelné shrnutí sezóny uplynulé. Nebude to detailní hodnocení, nebude moc konkrétní, spíš hodně zamýšlející. V několika málo bodech si řekneme, co se povedlo a co naopak vůbec ne.

1. Vztah s klubem

Tento bod jsem dal na první místo, jelikož je v dnešní době alfa i omega úspěchu mít dobré vztahy s klubem. U nás si můžeme říci, že vše klape na 90%. Těch 90 hlavně proto, že vždy je místo pro zlepšení, ale v konečném výsledku si nemáme absolutně nač stěžovat. Tady patří poděkování GM, panu Hinnerovi, že nám vždy vyšel vstříc i přes naše občasné neplechy. Je důležité, aby byly spokojeny obě strany a my na tom určitě chceme pracovat.

kralovevychodu

2. Kotel

Kdo zná pozadí naší scény, tak ví dobře, že bojujeme s počty lidí v kotli. Nemáme takové počty, jaké bychom si přáli, ale těch pár oddaných dává naději v lepší zítřky. Poslední sezóna byla z tohoto hlediska spíš udržovací. Systém ligy byl absolutně neatraktivní a lidi to prostě nebavilo, včetně těch oddaných. Do poslední chvíle jsme viděli spásu jedině v postupu do WSM ligy, který se nakonec povedl. Pevně věříme, že s vyšší soutěží a atraktivními soupeři přibudou jak diváci, tak i aktivní fanoušci. V základní části byly nejpovedenější zápasy s Hodonínem a Šumperkem. Bylo to logické, jelikož tyto dva celky hrály s námi na špici a byly hokejoví. V playoff pak jdou vyzdvihnout utkání s Valmezem a třetí utkání doma s Šumperkem, které se hrálo v tréninkové hale.

dorost

nepolsko

V této sezóně jsme opět změnili místo našeho sektoru. Mnohým to přijde již lehce úsměvné, ale my s tímto neustále bojujeme. Není to tak, že bychom to dělali schválně, ale hledáme nejlepší cestu pro nás i hostující fanoušky, kteří doposud neměli svůj sektor. Tribuna A je ideální z hlediska choreografií, kdy naše díla vidí jak hráči, tak hlavní tribuna. Vzdálili jsme se od sektoru D za brankou a dali tím možnost jeho využití pro hosty, kteří mají nyní vlastní chod, sociální zázemí i bufet. V tomto směru jde rivalita stranou, chtějme pro naše hosty to samé, co bychom očekávali venku my. Náš sektor tedy zůstane na tribuně A a pevně doufáme, že to bylo stěhování poslední.

mistohokeje.jpg

brnoplzen

3. Výjezdy

I naše výjezdy trpěly systémem soutěže, ale i tak jsme celkem solidní počty vypravili do většiny destinací. Jsou zde velké rezervy a otázka je, jaké počty budou ve vyšší lize, kde polovina soupeřů je hodně daleko, než jsme byli zvyklí. Ale bude to něco nového, lidé se snad budou těšit a tak snad někde dobrý počet dáme. V tomto bodě je třeba zmínit i mimostadionové aktivity, kterých jsme se minulou sezónu nijak moc neúčastnili, respektive se naši „zlobivci“ neúčastnili výjezdů, kde jsme byli konfrontování (Hodonín, Kopřivnice). Je to naše ostuda, že nedokážeme bránit své fans na výjezdech a v tomhle se musí situace razantně změnit. A pokud toho nejsme schopni, musíme si to pak přiznat a nevystavovat normální fans nebezpečí. Nicméně pokud jsme vyrazili v dobré sestavě (Hodonín), domácí byli pasivní a k ničemu se neměli, ačkoliv jsme jim pár dnů předem dali najevo, že nás mohou čekat(viz. obrázek jejich stadionu). Stejný soupeř pak i u nás odmítl nějaké to pobavení a hodonínští se pak divili, že byli hnáni jako štvaná zvěř v porubských podnicích i ulicích.

jebathodonintag

strethodonin

4. Choreografie

Náš kámen úrazu! Nejde o to, že nejsme schopni produkovat dobré věci, jde o přístup. Nicméně to, čím jsme se v minulé sezóně prezentovali sneslo určité měřítko a všem, co se podíleli jak finančně, tak aktivně, patří obrovské díky! Již nyní začínáme vymýšlet choreografie na příští sezónu a myslím si, že s klidem se dá říci dopředu, že v tomto směru nechceme hrát druhé housle. Mnoho táborů se nechalo slyšet, že pro WSM ligu nebudeme z hlediska fanoušků žádným přínosem, je proto třeba je vyvézt z omylu!

cervenobilaporuba

poruba1932ultrasporuba

5. Přátelství s Havířovem

O tomto píše hodně lidí, dost lidí se ptá a my se vlastně k tomuto ještě ani nevyjádřili. V podstatě se jde ztotožnit s článkem, který vyšel na AZFans, ale chceme k tomu také napsat pár slov. Toto přátelství vzniká již delší dobu, kdy na počátku bylo přátelství pouze Poruby a Mladé zvěře. Je třeba říci, že toto kamarádství nebylo nijak vřele přijato u zbylých havířovských. I přesto se však obě skupiny začaly pravidelně navštěvovat na svých utkáních. Postupem času se porubským dostávalo stále víc vřelých přivítání na utkáních AZ. Zatím největší ukázkou přátelství byla podpora Havířova, když přijeli v hezkém počtu k nám na playoff, kde visela i vlajka Havířovské zvěře, poprvé na Porubě!

porubaz

Jak to bude dál? To ukáže nadcházející sezóna, kdy budeme ve stejné soutěži. Jestli to bude plus, či mínus, to se uvidí až v praxi. Termín družba však momentálně není aktuální, ale je třeba dodat, že přátelství je víc než družba! Již ve 3.kole jedeme na výjezd právě do Havířova a všichni se na to určitě moc těší.

Tohle bylo ve stručnosti vše. Mnohé ukáže až nová sezóna, proto choďte na hokej, choďte fandit!

SPOLEČNĚ ZA PORUBU!